Nie je rakovina ako rakovina. Aj pri dnešných moderných diagnostických metódach sa nemusí odhaliť.
Príčinu veľmi častých onkologických omylov pri rakovinových podozreniach hľadajme pri retrovírusoch a ďalších spúšťačoch – CMV (Cytomegalovírus, čiže herpes), EBV (Epsteinov-Barrovej vírus), žltačka, Helicobacter, Papillomavírus, Adenovírusy, Polyomavíry (označované ako kožný karcinóm), HTLV-1, 2 ( lyftotropné vírusy), onkovíry typu B, C, D. V týchto prípadoch tam väčšinou nie je rakovina, ale parazit. Telo na prítomnosť parazita a na rast parazitárnej cysty reaguje zvýšenými zápalovými markermi. Zápalový proces ale predstavuje možnosť vnútornej regenerácie organizmu na určitý podnet – napríklad prítomnosť toxických látok. V tomto prípade reaguje na parazitárnu nákazu a sprevádzajúce toxíny z výlučkov parazitov do organizmu.
Nie všetci sa uspokoja s lekárskou diagnostikou. Pribúda ľudí, ktorí sa testujú rezonančnou technikou a pri podozrení na rakovinu, ktorá je vlastne parazitom, panuje zhoda. Napríklad parazita Echinokoka neprenášajú len líšky a psy, ale VŠETKY hospodárske zvieratá. Parazitológ RNDr. Jozef Klimeš - "Mikrobiológia pre pediatrov" radí - "Nekŕmte psov mäsom z núteného výseku, mohli by sa nakaziť echinokokom a vy sa môžete infikovať následne pri maznaní sa so psom." Rozprávka o jedinom možnom zdroji nákazy – o čučoriedkach pocikaných líškou – neobstojí. Môžeme sa nakaziť mäsom hospodárskych zvierat tak, ako pri každej inej pásomnici. Všetko, čo chováme a lovíme, môže mať svoju pásomnicu, dokonca aj sliepky.
Aj filáriové klbká vyvolávajú u onkológov hystériu, myslia si, že to je rakovina. Filárie sú parazity - vlasovce, prenášajú ich komáre. Bez biopsie a bez zisťovania markerov rovno ľudí ožarujú a pchajú pacientom chemoterapiu. Parazity vlastne živia onkologický priemysel. Svalovec sa nájde niekedy náhodne na ultrazvuku, alebo magnetickej rezonancii, pokiaľ vytvorí väčšiu cystu. Pretože v populácii laickej aj odbornej pretrváva názor, že svalovci sú vyhubení, nikoho nenapadne, že by mohlo ísť o cystu svalovca. Pacient sa potom dozvie, že väčšinou má LIPOM, POLYP, MYÓM, CYSTU, BENIGNÉ LÉZIE, GRANULOM, SARKOM. To isté sa deje v prípade nálezov hydatíd – echinokokových cýst, kde navyše pristupuje najčastejšia diagnóza – ZHUBNÝ NÁDOR.
Echinokok je v našej populácii VEĽMI početný. Tento parazit patrí medzi cestody – pásomnice a definitívnym hostiteľom je pes. Je slušná pravdepodobnosť, že nebudete mať nádor, ale obyčajnú parazitárnu cystu, preto nepotrebujete chemoterapiu, ale antihelmintiká. Onkologický "priemysel" je z časti založený na obsiahnutých parazitoch v organizmoch pacientov. Okrem echinokoka môžu byť onkologické omyly spôsobené aj svalovcami, granulómami schistosom a klbkami filárií. Tie sú niekedy vyhodnotené ako HEMANGIOM. Poviete si, ale predsa sa robí biopsia a tá už musí rozlíšiť, že ide o parazita. To by ale musel laborant predpokladať, že môže ísť o parazita a musel by mať skúsenosť, ako taká staršia hydatída vyzerá na reze.
Echinokokové cysto-larválne štádium – začína rásť z mikroskopického vajíčka. Najprv má veľkosť makového zrnka a rastie veľmi pomaly, aj desiatky rokov. Spočiatku je vo vnútri tekuté, ale postupne gelovatí a kalcifikuje od stredu von. Taký tuhý hrášok, na reze porézny, potom už nemusí pripomínať nič živé. Z cysty sa vyštiepne vzorka a nareže na tenké plátky. Pod mikroskopom sa zistí, že nejde o ľudské bunky. Diagnóza rakovina je na svete. U echinokoka sa používa pojem metastáza ako pri rakovine. Vnútri mladej cysty plávajú v tekutine, volá sa skolexy – hlavičky pásomníc. Môžu ich tam byť desiatky a stovky. V prípade rozbitia cysty dôjde k vyliatiu obsahu do krvného riečišťa a rozsevu pásomníc po tele. Toto nebezpečenstvo hrozí práve pri nešetrnej biopsii.
Sme často oboznamovaní s neradostnými životnými príbehmi a osudmi ľudí, ktorí niekoľko mesiacov márne behali po lekárskych vyšetreniach a stretávali sa často s až nepochopiteľnými postupmi a správaním lekárov, so štandardne negatívnymi výsledkami všetkých možných testov bez toho, aby sa dozvedeli príčinu svojich problémov a dočkali sa zlepšenia zdravotného stavu. Svoju neschopnosť nájsť skutočnú príčinu choroby potom niektorí lekári maskujú vyhláseniami: ste úplne zdraví, takto by som chcel byť tiež zdravý, ste hypochonder, ste psychicky chorý, bežte na psychiatriu...
Ľudia sú stále vzdelanejší a vo veku internetu si už nenechajú poslušne bez otázok vnútiť chemické lieky. Lekári, aby si udržali svoju "klientelu", by mali byť oveľa ústretovejší, mali by ľudí viac počúvať. (To im ale farmaceutický priemysel veľmi nedovolí). Lekár v dnešnej dobe skalopevne verí laboratórnym testom, viac ako anamnéze a slovám pacienta. Ak sú testy negatívne, lekár nepohne prstom, aj keď sa mu pacient rúca pred očami. Medici sú počas šesťročného štúdia spracovaní tak, že bezvýhradne veria v neomylnosť "vedy". Nepripustia si ani v duchu možnosť omylu, ľudskej chyby, nevhodného testéra či nevhodnej metodiky. Evidentné symptómy vysvetlia ako psychosomatické a s únavným syndrómom stereotypne ponúkajú antidepresíva.
Prečo zmizlo preventívne vyšetrenie na prítomnosť parazitov? Prečo zrušili okresné oddelenia DDD (dezinfekcie, dezinsekcie a deratizácie) a parazitológie, vrátane hygienických laboratórií, ktoré patrili pod Okresné hygienické stanice? Niekomu tento stav veľmi vyhovuje!
O parazitoch vie veľa informácií a má niekoľkoročnú prax v ich odhaľovaní a liečení pani Hana Bláhová. Viď napríklad tu je článok „Prečo sa parazity nenájdu?“: https://rizenadetoxikace.cz/ing-hana-blahova/proc-se-paraziti-nenajdou/
Komentáre 0
Pridať komentár